Wakacje w Dolomitach Zima 2012/2013

Co robić w czasie wakacji zimowych w górach? No, pozostaje tylko kwestia wyboru. Góry to kraina niewyczerpanych odkryć. Gdy chodzi o Dolomity Val di Fiemme przyjemność łączy się pięknem, powabem przygody, smakiem podniebienia, relaksem wynikającym z aktywności fizycznej i przyjemnością obcowania z naturą.

Oto dziesięć rzeczy, których trzeba spróbować w czasie pobytu w Val di Fiemme.

Życzymy wspaniałych wakacji!

1). Nowa trasa Olimpia na Alpe Cermis, oświetlona także wieczorem

Od bieżącego sezonu 2012/2013 trasa Olimpia III na Alpe Cermis nie jest zamykana o 17-tej: narciarski dzień na niej staje się dłuższy. We wtorki, piątki i soboty od 19.30 do 22.30 można jeździć także wieczorami. Rzeczywiście wspaniała frajda!

2). „Tour Smaku” w czasie zawodów „Tour de Ski” w dniach 5-6 stycznia.

W czasie gdy zawodnicy walczą z trudami widowiskowej finałowej wspinaczki na Alpe Cermis, widzowie mogą smakować i rozkoszować się typowymi produktami trydenckimi na straganach rozmieszczonych wzdłuż trasy w ramach „Tour Smaku”. Zapraszamy na finał „Tour de Ski” w weekend Trzech Króli, w dniach 5 i 6 stycznia 2013.

3). Nordyckie wydarzenie najbardziej na południu Europy:  Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym Fiemme 2013

Niby wszystko na opak ale: od 20 lutego do 3 marca 2013 Val di Fiemme organizuje Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Najlepsi zawodnicy z całego świata

rywalizować będą wśród wspaniałej scenerii naszych Dolomitów. Ten spektakl trzeba zobaczyć.

4). Kolacja „Krąg Smaków” co tydzień w Hotelu Bien Vivre Bellavista

Ta kolacja ekscytuje naszych gości. Któż nie lubi nawigować wokół wyspy smaków próbując tam i ówdzie delicji przygotowanych przez szefa naszej kuchni. Oczywiście nie brakuje w ofercie produktów i smaków typowych dla Trydentu.

5). Wycieczka w rakietach śnieżnych wśród uroczej scenerii Dolomitów

Ci, którzy bywają zimą w górach oczywiście nauczyli się posługiwać rakietami śnieżnymi „przechadzając” się w lasach pokrytych śniegiem. Nasze hotele oferują wszystkim możliwość uczestniczenia w tego typu wycieczkach z naszą przewodniczką Paolą.

6). Musujący aperitif „Hugo”

Wróciliście z nart, zrelaksowaliście się w centrum wellness i jeszcze nie pora na kolację?

To jest właśnie moment by posmakować Hugo, migocący aperitif na bazie prosecco, mięty i sambuco, który nasi barmani zaserwują Wam z przyjemnością.

7). Z naszą kartą „Nie tylko zjazdy” możecie odbyć bezpłatnie lekcję posługiwania się nartami biegowymi, której udzielają instruktorzy szkoły narciarskiej z przełęczy Lavazè.

Rok 2013 w Val di Fiemme to rok biegania na nartach. Jeżeli któregoś dnia zechcecie spróbować jak rywalizują mistrzowie, nasza karta „Nie tyko zjazdy” stwarza taką możliwość; gratisowa lekcja udzielana przez instruktorów szkoły narciarskiej z przełęczy Lavazè.

8). „Lodowe sylwetki gór i poezja na wyciągu narciarskim” w Centrum Narciarskim Latemar w Pampeago

W dniach 12-20 luty 2013 wzdłuż tras narciarskich Tresca i Agnello w Pampeago, w sercu Centrum Narciarskiego Latemar, narciarze będą mogli podziwiać  dzieło artysty trydenckiego Marco Nonesa, w postaci profili Dolomitów Trydenckich wykonanych w lodzie. Równolegle, artysta norweski przedstawi instalację lodową odzwierciedlającą profile gór swojego kraju. Zaś w niedzielę 17 lutego, młodzi aktorzy grupy teatralnej RespirArt towarzyszyć będą narciarzom w czasie jazdy wyciągiem, recytując poezje Stefano Benni, mistrza humoru słownego.

9). Wizyta w Pałacu Magnifica Comunitá di Fiemme, oddanego po renowacji do publicznych wizyt zeszłego lata

Także tej zimy będzie możliwe zwiedzanie wspaniałych sal z freskami w historycznej rezydencji biskupiej, podziwianie eksponowanych tkanin oraz obejrzenie cel więziennych.

Do 31 marca nie zabraknie rozmaitych imprez, koncertów, wystaw, konferencji, możliwości wizyt nocnych.

10). „Pakiet wellness po nartach”

Po dniu na nartach czeka na Was nasze centrum wellness. Sauna, łaźnia turecka, hydromasaż, szlak Kneipp a także specjalny pakiet, który przygotowaliśmy dla waszego pełnego relaksu. Chcielibyśmy, abyście wrócili do waszych domów we wspaniałej formie.