Narty wśród Dolomitów Trydenckich, Włochy

Pośród zachwycającej zimowej scenerii Dolomitow w Val di Fiemme , gdzie splatają się trasy pięciu SKI-AREA, każdy, nawet najbardziej wymagający narciarz, znajdzie dla siebie idealne miejsca do wspaniałych szusów. Val di Fiemme jest jedną z 12 stref operujących w ramach systemu „Dolomiti Superski”. Jest to wyjątkowa oferta pozwalająca na jazdę na nartach w najpiękniejszych na świecie górach używając jednego karnetu narciarskiego. Poza szerokim wyborem różnorodnych tras, karnet ten dla dzieci do 8 lat jest bezpłatny, jest jednocześnie biletem wstępu na pływalnie publiczne, na kryte lodowisko Stadio del Ghiaccio w Cavalese oraz pozostałe lodowiska czynne w dolinie Val di Fiemme.

Ponadto w całym tym kompleksie można używać karnetów w formie „microchip card”. Jeździ się wtedy wygodnie, w formule „Free hands” – wolne ręce, bez potrzeby zdejmowania i wkładania rękawiczek przy poszczególnym wjedzie.

Biegi narciarskie w Val di Fiemme

W Val di Fiemme nie tylko zjeżdża się na nartach. Nazwa doliny od lat jest łączona z narciarstwem klasycznym w związku ze słynnym od lat organizowanym Gran Fondo (Wielkim Biegiem) ”Marcialonga” i dwoma edycjami Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym zorganizowanymi w roku 1991 i 2003 (Adam Małysz zdobył wtedy 2 złote medale).

W światku narciarskim Val di Fiemme jest znane bardzo dobrze. Dwa główne centra biegowe to Passo Lavaze, przepiękny płaskowyż o wysokości 1800 mnpm, u podnóża grupy Latemar

z 80 km usytuowanymi w lesie tras, które wychodzą na malownicze hale; obszar Lago di Tesero, gdzie odbywały się konkurencje biegowe w czasie Mistrzostw Świata 2003, który jest miejscem treningów i zgrupowań drużyn z różnych krajów ze względu na wspaniale przygotowane trasy.

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2013

Zaczęło się już odliczanie czasu do rozpoczęcia kolejnych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się w Val di Fiemme w lutym 2013. Są to już 3-cie Mistrzostwa Świata organizowane w tej dolinie, co potwierdza  pozycję Val di Fiemme jako jednej ze stolic światowego narciarstwa klasycznego. Trzeba tu koniecznie być!

Nie tylko karnet narciarski

Do dyspozycji gości Hoteli Bien Vivre, nieodpłatnie, karta, która pozwala popróbować wszystkich dyscyplin śnieżnych:

  • wycieczki z przewodnikiem z rakietami śnieżnymi;
  • 2 lekcje nornic walking z instruktorem;
  • 1 lekcja na biegówkach (lekcja wspólna dla początkujących);
  • 1 wycieczka narciarstwa skiturowego z przewodnikiem (trasa łatwa, poziom podstawowy);

a także

  • 4 wycieczki z przewodnikiem z cyklu „Zabawa na śniegu” z udziałem lokalnej młodzieży zrzeszonej w grupie „Ścieżki w towarzystwie” oraz wizyty w warsztatach rzemieślniczych Val di Fiemme;
  • 1 wyjście z przewodnikiem i drobna degustacja w mleczarni w Predazzo lub Cavalese;
  • 1 wejście do Centrum Zwiedzających w Narodowym Parku Paneveggio-Pale di San Martino;
  • wstęp na Stadion Biegowy w Lago di Tesero;
  • 1 wejście z upustem do Centrum Biegowego Passo Lavaze
  • karnet dający upusty w konwencjonowanych serwisach usługowych w  Val di Fiemme