Jeździć na nartach pod Latemarem w Dolomitach

Narty Dolomity

Narciarskie Centrum Latemar jest największą karuzelą narciarską w rejonie Val di Fiemme – Obereggen. Ten narciarski kompleks, u podnóża dolomitycznej grupy Latemar, pozwala na przemieszczanie się na nartach pomiędzy regionami Trydent i Górna Adyga. Obereggen, Pampeago i Predazzo dysponują 18-ma wyciągami najnowszej generacji, które służą narciarzom na wysokości od 1550 do 2500 mpn. Razem, 45 km wspaniałych tras. Narciarskie Centrum Latemar oferuje nacierzom w czasie sezonnu zimowego, szeroką różnorodność znakomicie przygotowanych tras, gwarantowany śnieg, nadzwyczajne widoki, zapierającą dech panoramę oraz smakowitą kuchnię, której dań można posmakować spędzając popołudnie w 10 typowych schroniskach przy muzyce i zabawie. A wieczorem , ponownie zabawa. Co wtorek, czwartek i piątek w godzinach od 19.00 do 22.00, można zjeżdżać na nartach i sankach po sztucznie oświetlonych trasach. Dobra okazja by połączyć przyjemności spotowe i te muzyczne w rozlicznych barach apres-ski (wszystko w ramach karnetów narciarskich tygodniowych bądź sezonowych). Dla zakochanych w snowboardzie mocne emocje w snowparku z trzema skoczniami i  trzema poręczami (rail) oraz halfpipe długim na 80 m.

Jeszcze Alpine Coaster Gardone: zjazd na specjalnych sankach po szynie gwarantujący na długości 1 km całą serię zapierających dech w piersiech ekwilibistycznych kombinacji – wiraży, beczek itp, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa, w kontakcie z nieskazitelnie czystą naturą lasów na zboczu Latemar. Także do dyspozycji dorosłych i dzieci trasa saneczkowa o długości 500 m. By skorzystać z tych atrakcji wystarczy wsiąść do kabiny nawoczesnej kolejki linowej, która z Predazzo wyciąga na wysokość 1650 mnp.

Nowości: RespirArt Pampeago “White Gallery” , galeria sztuki na otwartym powietrzu, której eksponaty i imprezy organizowane odzwierciedlają piękno Dolomitów. Od 12 do 20 lutego 2013, wzdłuż tras Tresca i Agnello w Pampeago dwaj artyści przedstawią lodowe kompozycje pod nazwą “Ice Skyline”.

Trasy kultowe: zyskuje popularność trasa “Tore di Pisa” , zwana tak od podobnie brzmiącej nazwy charakterystycznego wierzchołka w grupie Latemar. Początek trasy o długości 1,5 km  i różnicy wzniesień 459 m przy górnej stacji wyciągu Gardoné-Paso Feudo (największe nachylenie 59%; najmniejsze 10%; max szerokość 60 m; min szerokość 20 m). Najbardziej znane trasy to Cinque Nazioni (Pięć Narodów), w kierunku Predazzo i Agnello w kierunku Pampeao (długość 2600 m, różnica wzniesień 420 m) , na których rokrocznie odbywają się rozliczne zawody międzynarodowe i krajowe o wysokiej randze sportowej. Dużym uznaniem cieszy się też czarna trasa Pala di Santa.