Aktywny wypoczynek w Dolomitach Trentino

Wszyscy wiemy, że góry dobrze wpływają na nasze zdrowie, lecz należy pamiętać, że na wysokości 1500 / 2000 m powietrze, którym oddychamy zawiera mniej tlenu, w konsekwencji krew, która dociera do komórek, dostarcza go mniej. Wysokością idealną, aby cieszyć się dobrodziejstwem przebywania w górach dla większości tam odpoczywających, jest ok.1000 m. Hotele Bien Vivre w Val di Fiemme, znajdują się właśnie na tej wysokości: Cavalese, Castello di Fiemme, Varena,  miejscowości, w których znajdują się nasze hotele, są właśnie tymi gdzie do maksimum można skorzystać z dobrodziejstw wakacji w Alpach.

Na wysokości tysiąca metrów nawet ci, którzy mają pewne problemy z sercem bądź mają podwyższone ciśnienie znajdują miejsca i sposoby na spędzenie swoich wakacji. Także, dla cierpiących na astmę i schorzenia górnych dróg oddechowych zaleca się pobyt w górach: tam właśnie, gdzie dzięki otaczającym lasom iglastym powietrze jest najczystsze, spacery w nich są panaceum na te dolegliwości!

Dla swoich gości Hotele Bien Vivre w Trydencie, proponują aktywne letnie wakacje: ruch, sport, trekking, dobre i świeże powietrze aby nim oddychać pełną piersią.

Wycieczki z przewodnikiem

Aby najlepiej skorzystać z wakacji wśród natury, będziemy Państwu towarzyszyć w czasie spokojnych spacerów na szlakach, wśród lasów Val di Fiemme.

Trasy są łatwe i odpowiednie dla wypadów rodzinnych. Niektóre wycieczki prowadzą szlakami do znanych i słynnych schronisk w Dolomitach.